ЦСКА (Москва) излезе втори в Русия след успех над Анжи

Отборът на ЦСКА (Москва) постигна ценен успех с 2:0 като гост на Анжи в среща от 11-ия кръг на руската Премиер Лига. Попаденията за “армейците” отбелязаха Никола Влашич в 31-ата минута и Фьодор Чалов в 71-ата.

С този си успех отборът на ЦСКА (Москва) се изравни на второто мястото с тима на Краснодар, който е с мач по-малко. Ситуацията при Анжи пък става доста неприятна и отборът може да попадне в зоната на изпадащите след изиграването на кръга в първенството. Началото на срещата бе дадено от шампиона в лека категория на UFC Хабиб Нурмагомедов, който докосна поставената в центъра на терена топка.

По-добрите действия в атака на отбора гост доведоха до гол на Никола Влашич в 31-ата минута. Груба грешка при изнасянето на топката позволи на Алан Дзагоев да нахлуе в наказателното поле на Анжи и да пусне добър пас към Влашич, който с удар по земята намери долния десен ъгъл на вратата зад Юрий Дюпин.

Второто попадение за московчани падна в 72-ата минута, а негов реализатор бе Фьодор Чалов. Сериозен принос за гола имаше руският национал Марио Фернандес, който се включи от дълбочина центрира успоредно на голлинията към своя съотборник. Чалов из превали противниковите защитници с вкара топката за втори път във вратата на Дюпин.