Нов сблъсък между Лудогорец и Хебър - този път за Купата, на живо от Разград със съставите

И Тунис вече си има финалистка в турнир на WTA

Онс Джабюр стана първата тениситка от Тунис, която се класира за финал на турнир на WTA. 24-годишната квалификантка Джабюр достигна до мача за титлата на турнира за купата на Кремъл в Москва с награден фонд 867 766 долара след успех над поставената под номер 5 Анастасия Севастова (Латвия) с 6:3, 3:6, 6:3. Африканката допусна пробив на старта на мача, но след това взе пет от следващите шест гейма по пътя си към успеха в първия сет.
Във втората част Севастова дръпна с 5:2 и изравни. Латвийката на два пъти повеждаше с пробив и в третия сет при 1:0 и при 3:2, но Джабюр направи серия от четири поредни гейма, за да триумфира.

С успеха африканката, 101-а в световната ранглиста в момента, се гарантира изкачване до рекордното в кариерата си 63-о място, а при успех тя ще дебютира в топ 50. На финала тя очаква представителката на домакините и миналогодишна вицешампионка Даря Касаткина, която победи британката Йоана Конта с 6:4, 6:3.