ФК Стан прекратява участието си в Южна "А" ОФГ - Шумен

ФК Стан – един от водещите отбори в областната южна група и участник на финалите за определяне на първенците в Шуменска област в последните няколко години, преустановява участието си в Южна „А“ ОФГ-Шумен. Решението за това е взето още в края на миналата седмица, но официално писмо на ФК Стан до ОС на БФС - Шумен с отказ от по-нататъшно участие беше внесено в четвъртък след обяд.

Причините за спирането на участие е отказът на спонсора на отбора – местни бизнесмени доставящи селскостопански машини от Англия, да финансира занапред ФК Стан. В резултат на това всички резултати от началото на есенният полусезон се анулират, а по-нататък отборите, които по програма трябваше да играят с ФК Стан, ще почиват.

От Южната група преди седмица беше изхвърлен Кочово за групов протест и своеволно напускане на терена 7–8 минути преди края на мача с Енев-Дибич след отсъдена дузпа в полза на домакините от Дибич. Сега по-собствено желание групата напуща и ФК Стан, с което отборите остават 12. В следващите срещи в групата ще има два отбора почиващи – тези, които трябваше да играят с ФК Кочово“ или с ФК Стан.