Горяна Стоева остана четвърта на Младежките олимпийски игри

Горяна Стоева остана четвърта на младежките олимпийски игри в Аржентина. Последната ни участничка в Буенос Айрес отстъпи в мача за бронза на боксовия турнир в кат. 51 кг срещу представителката на САЩ Хевън Дестини Гарсия с 0:5.

България записа най-успешната си младежка олимпиада. В равносметката имаме петима шампиони, десет медаласти и десет отличия: 5 златни, 3 сребърни и 2 бронзови.

Александра Начева е шампионка на троен скок, титли в отборните състезанията спечелиха стрелецът Кирил Киров, бадминтонистката Мария Делчева и двойката акробати Мариела Костадинова-Панайот Димитров, които завоюваха и самостоятелно злато на смесени двойки.
Вицешампиони са щангистът Христо Христов, състезателят на хвърляне чук Валентин Андреев и тенисистът Адриан Андреев на двойки.

Бронзовите ни отличия са две - на Галя Шатова във вдигането на тежести и на Едмонд Назарян в борбата. Спортовете ни със злато са 4, а спортовете с медали 7 от общо 14, в които имахме представители.

По-късно днес нашите ще участват в тържественото закриване, след което с полет през Франкфурт ще се приберат в България. С изключение на завърналия се вече тенисист Адриан Андреев всички български спортисти се очакват на Аерогара София Терминал 2 в неделя, 21 октомври около 22.10 часа.