Балкан повали кипърския първенец за ударно начало в Европа

Балкан (Ботевград) постигна впечатляваща победа на старта на груповата фаза на ФИБА Къп, печелейки гостуването си на кипърския шампион АЕК (Ларнака) със 79:65.

Резултатна първа четвърт даде добър старт на ботевградчани. Те се откъснаха напред в средата , повеждайки с 18:9, а след това успяха да удържат домакините от АЕК и да запазят аванс си за 27:20 след 10 минути игра в Ларнака. След само минута игра от втората част дойде и първта двуцифрена разлика в полза на Балкан - 30:20. Играчите на Небойша Видич задържаха лидерската позиция и до полувремето, което дойде при 45:39 в тяхна полза.

Нещата останаха непроменени и след подновяването на играта - Балкан остана начело, а АЕК не успяваше да настигне гостите от България. След 30 минути баскетбол гостите отново бяха напред с шест точки при 60:54. Балканци показаха характер и не позволиха на кипърския шампион да стигне до обрат, като освен това отново прескочиха десетте точки в разликата малко преди края, а след това спечелиха със 79:65.

Микейл Хопкинс изигра поредния си силен мач за Балкан и вкара 19 точки, Брендън Браун добави 14 точки, а Венцислав Петков - 13.

Тайрел Бигс бе най-добър за АЕК със своите 20 точки.