Десеткратен шампион на Италия шамароса Рилски

Рилски спортист откри българското участие в груповата фаза на ФИБА Къп с неуспех. Самоковци първи от трите родни представителя изиграха дебютната си среща, която завърши със загуба - 76:95 срещу десеткратните шампиони на Италия от Варезе.

След седмица самоковци гостуват на унгарския Алба Фехервар, докато Варезе приема у дома португалския Порто.

Началото бе обнадеждаващо за Рилски и носителите на Купата поведоха с 8:3, но серия от 17-0 в полза на гостите от Апенините ги изстреля напред с 12 точки - 8:20, а след края на първата четвърт разликата бе 16:29. До почивката Варезе контролираше случващото се на паркета, а в същото време успя да увеличи лидерството си до повече от 20 точки и така след едно полувреме Рилецо изоставаше с 33:54.

Самоковци свалиха пасива си под 20 точки в началото на второто полувреме, но италианците пак дръпнаха напред, за да затворят третата четвърт при 57:79. Рилецо направи финален опит да съкрати огромната дистанция, но Варезе показа стабилност и отлично движение на топката в атака и подпечата победата си, чието финално измерение бе.

Мартин Маринов завърши като най-резултатен за Рилски със своите 25 точки, докато Джейлън Дженкинс добави 13.

Тайлър Кайн вкара най-много за Варезе - 19, Томас Скръб се отчете с 18, а Доминик Арчи, който изгради име в Балканската лига преди няколко сезона, добави 15.

РИЛСКИ СПОРТИСТ - ВАРЕЗЕ 76:95 (16:29, 17:25, 24:25, 19:16)

РИЛСКИ СПОРТИСТ: Дерек Райт, Йордан Бозов, Златин Георгиев, Джейлън Дженкинс, Тони Гуджино

ВАРЕЗЕ: Томас Скръб, Доминик Арчи, Пабло Бертоне, Тайлър Кайн, Роналд Муур