Симон с 450-а победа като професионалист, Цонга започна с победа в Антверп

Французинът Жил Симон постигна 450-а победа в професионалната си кариера и се класира за втория кръг на турнира по тенис в белгийския град Антверп с награден фонд 612 755 евро.

Поставеният под номер 5 Симон, който има две титли през сезона, разгроми квалификанта Серхий Стаховский (Украйна) с 6:0, 6:4 за 63 минути.

Така за място на четвъртфиналите той ще срещне Макензи МакДоналд (САЩ).

Защитаващият титлата си Жо-Вилфрид Цонга (Франция) също стартира с успех. Той пласира 12 аса и надделя над със 7:5, 5:7, 7:6(5) над аржентинеца Гуидо Пея.

За 33-годишния Цонга това е първа победа от февруари, когато достигна до полуфиналите на надпреварата в Марсилия.

В последствие на 3 април той претърпя операция на лявото коляно и се завърна на корта преди около месец, но загуби в първия кръг в Метц.

Във втория кръг Цонга ще срещне сънародника си Гаел Монфис.

Шестият в схемата Монфис надделя лесно над участващия с "уайлд кард" представител на домакините Рубен Белемланс с 6:0, 6:3 за малко повече от час.

Квалификантът Иля Ивашка (Беларус) изненада на старта поставения под номер 8 Робин Хаазе (Холандия) и елиминира съперника със 7:6(5), 7:6(8), след като навакса пасив от 1:4 гейма във втория сет.