Грузия продължава без грешка и без допуснат гол

Отборът на Грузия продължава победния си път в Лига “D”, група 1 на Лигата на нациите. Възпитаниците на Владимир Вайс се наложиха с класическото 3:0 в гостуването си на Латвия и записаха четвърта поредна победа на сметката си, като все още нямат допуснат гол във вратата си.

Мачът започна лошо за грузинците, които получиха дузпа, но Валери Казайшвили пропусна от бялата точка, като ударът му бе отразен от вратаря Андрис Ванинс.

Това обаче не смути гостите, които само три минути по-късно откриха резултата с попадение на Жаба Канкава. В 29-ата минута Валериан Гвилиа удвои преднината на своя тим, а крайното 0:3 оформи Гиорги Чакветадзе в 61-ата минута на срещата.

С този успех Грузия е еднолично начело в групата с актив от 12 точки и е далеч пред преследвача Казахстан, който има едва 5. Латвия пък се намира на 3-ото място в таблицата с 2 спечелени точки до момента.