Украйна си гарантира първото място с минимален успех над Чехия (видео)

Националният отбор на Украйна постигна важен домакински успех с 1:0 над Чехия в среща от турнира Лигата на нациите. С този си успех „жълто-сините“ си гарантираха първото място в Група 1 на Лига Б и оставиха зад себе си чехите. Единственото попадение в срещата реализира Руслан Малиновски в 43-ата минута. Полузащитникът на белгийския Генк матира стража Иржи Павленка с топовен изстрел от около 25 метра, който попадна точно в долния ляв ъгъл на вратата на чехите.
Гостите от Чехия започнаха уверено срещата и създадоха добро положение за гол в 15-ата минута. Изстрел на Давид Павелка бе париран добре от стража на домакините Андрий Пятов. В рамките на две минути Патрик Шик можеше да вкара във вратата на домакините, но добри намеси на Пятов предотвратиха това. В 33-ата минута Йевхен Коноплянка стреля към вратата на Иржи Павленка, но стражът улови. Така се стигна до 43-ата минута, в която отборът на Украйна поведе в резултата с красив гол на Иржи Павленка. Полузащитникът на Генк получи добро подаване от Рома Яремчук и с топовен изстрел не остави никакви шансове за намеса на стража на гостите.
В 68-ата минута Давид Павелка стреля към вратата на Украйна след подаване на Антонин Барак, но ударът на чеха бе блокиран. В последните минути на двубоя гостите упражниха натиск в търсене на изравнително попадение, а изстрели на Яромир Змърхал и Михаел Кърменчик не доведоха до гол във вратата на Пятов.

УКРАЙНА - ЧЕХИЯ 1:0

1:0 Малиновски (43)