Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Берое стартира с разгром в Балканската лига

Отборът на Берое (Стара Загора) стартира с категоричен успех участието си в Балканската лига през сезон 2018/19, след като се наложи привизитата сив Косово на местния Башкими със 107:77 (27:24; 30:21; 24:17; 26:15).

Далин Бачински беше най-полезен за старозагорци и приключи с „дабъл-дабъл“ – 21 точки и 11 борби, а Конър Франкамп и Джеймс Уайт добавиха по 21 точки за успеха.

Джордан Капс отбеляза 19 точки за домакините, а Майкъл Мартин и Александър Горски завършиха съответно по 17 и 16 точки.

Старозагорци контролираха събитията на терена още от първия съдийски сигнал, но въпреки това, след първите две части интригата все още бе жива, след като на почивката Берое водеше само с 12 точки – 57:45.

Всичко в този мач приключи окончателно през третата четвърт, когато възпитаниците на Любомир Минчев не оставиха никакво съмнение, че са с класа над съперника и увеличиха преднината си – 81:62, като в заключителните десет минути Берое продължи да трупа аванс, като последния съдийски сигнал прозвуча при 107:77 в полза на старозагорци.