Нефтохимик без проблеми напред в Шампионската лига (галерия)

Първенецът на България Нефтохимик 2010 (Бургас) се класира без проблеми за втория кръг на Шампионската лига през този сезон. Момчетата на треньора Найден Найденов се наложиха у дома над босненския Младост (Бръчко) с 3:1 (25:21, 25:19, 19:25, 25:16) в мач-реванш помежду им от 1-ия предварителен кръг на най-престижния европейски клубен турнир, игран тази вечер пред близо 700 зрители в зала "Младост" в Бургас.

Така след две победи с по 3:1 гейма бургазлии продължат напред във втория кръг на ШЛ където ги очаква победителя от двойката между хърватския Младост (Загреб) и сръбския Войводина НС Семе (Нови Сад), чийто реванш е утре (17 октомври). Първата среща ще бъде следващата седмица в Бургас, а реваншът седмица по-късно.

Шампионите от Нефтохимик започнаха силно в първия гейм на срещата и взеха преднина от 3 точки до 8:5. Впоследствие, гостите от Младост се мобилизираха и изравниха. Играта продължи точка за точка, като босненците съумяха да поведат на два пъти. Все пак, момчетата на Найден Найденов излязоха от ситуацията и излязоха напред в резултата. Бургазлии успяха да задържат предимството си точка-две, след което в ключовите последни моменти успяха да се откъснат и да вземат гейма с 25:21. Втората част отново започна равностойно. Домакините от Нефтохимик продължиха по-уверено и поведоха. Това накара треньорът на Младост Бранко Мисич да направи смяна - Йован Чендич влезе на мястото на Владан Джорджевич. Това не даде видим резултат, като блокадата на Нефтохимик продължи да работи по-стабилно. Шампионите на България бавно, но сигурно натрупаха солидна преднина. В крайна сметка бургазлии затвориха без проблеми гейма с 25:19 и на практика се класираха за следващия кръг на турнира.

17 Нефтохимик 2010 - Младост 3:1

За началото на третия гейм треньорът на Нефтохимик Найден Найденов пусна почти всичките си резерва, като от титулярите останаха единствено Георги Петров и Николай Къртев. На полето се появиха Петър Христов, Димо Димов, Александър Симеонов, Денис Карягин, Стоян Самунев и Мартин Иванов. Гостите от Младост тръгнаха силно, като натиснаха със сервис и показаха превъзходство в отделните елементи. До края на гейма доминацията на босненците се запази, въпреки силните изяви на Нефтохимик. Младост спечели гейма с 25:19, намалявайки изоставането си на 1:2. Четвъртата част тръгна силно за Нефтохимик. Бургазлии продължиха да обстрелват съперниците си с бомбените си сервиси, чието посрещане се пропука. Треньорът на босненския тим Бранко Мисич даде шанс и на резервите, но загубата бе предизвестена. Волейболистите на Нефтохимик продължиха да диктуват играта на полето, а гейма беше просто доигран - 25:16 и 3:1.

Най-резултатен за Нефтохимик бе Георги Петров с 12 точки (2 аса, 77% ефективност в атака и 29% перфектно посрещане) за победата. Влезлият като резерва Петър Христов добави още 9 точки (1 ас и 46% ефективност в атака) за успеха.

За гостите от Младост Андрия Дивлян (44% ефективност в атака) и резервата Йован Чендич (1 блок, 1 ас, 65% ефективност в атака и 20% перфектно посрещане) се отчетоха с 14 и 13 точки.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС, БЪЛГАРИЯ) - МЛАДОСТ (БРЪЧКО, БОСНА И ХЕРЦИГОВИНА) 3:1 (25:21, 25:19, 19:25, 25:16)