Неприятен край на квалификациите за младежите - Люксембург ни би за втори път

Младежкият национален отбор загуби с 0:1 от Люксембург в последния мач от Група “9” на квалификациите за Евро 2019. Играчите на Антони Здравков бяха по-активният тим през по-голямата част от срещата, но така и не успяха да материализират преимуществото си. Единственото попадение падна в средата на първата част и бе дело на Тим Хал. В края на мача домакините останаха и с човек по-малко, след като Едвин Муратович получи втори жълт картон. Това бе втора загуба на младежите от този съперник, тъй като в първия мач от надпреварата нашите записаха поражение със същия резултат и като домакин.

Нашите излязоха в състав - на вратата Даниел Наумов и в защита пред него като крайни бранители Стойчо Атанасов и Венцислав Керчев. Централна двойка в отбраната бе братята Петко и Андреа Христови. В халфовата линия - Янис Карабельов, Антонио Вутов и Серкан Юсеин. В атака пък действаха Емил Стоев, Георги Йомов и Тонислав Йорданов.

След по-активни действия в началото на мача от страна на нашите, домакините издебнаха своя моменти и откриха резултата в 25-ата минута. Тогава Хал се възползва от подаване на Райън Йохансон и прониза Наумов. Последва териториален натиск на българите, но той не донесе успех. През втората част ситуацията на терена не се промени особено, но нашите момчета така и не намериха правилния път до изравняването. В 82-ата минута Муратович фаулира Андреа Христов и получи втори жълт картон, но и това не помогна на България да се отърве от загубата.

Така младежите приключват надпреварата на пета позиция в крайното класиране с актив от десет точки, събрани след две победи, четири равни и четири загуби. Това бе и последен мач на селекционера Здравков начело на тима, като сега той ще се концентрира в работата си като старши треньор на Лудогорец.

ЛЮКСЕМБУРГ - БЪЛГАРИЯ 1:0