Армения разгроми Македония след кошмарни вратарски грешки

Армения нанесе първа загуба на Македония в Група 4 на Лига "D" от турнира Лига на нациите. Арменците спечелиха у дома с 4:0 и събраха 6 точки, като са втори в класирането в групата. Македония остава лидер с 9. Предстои да се изиграе двубоят между Гибралтар и Лихтенщайн от тази група.

В 12-ата минута Маркос Пицели изненада с удар извън наказателното поле македонския страж Столе Димитриевски, който реагира много лошо и позволи на топката да попадне във вратата. В 67-ата минута опитният нападател Юра Мовсисян бе точен за 2:0 с удар отблизо, а в 81-ата Геворг Газарян направи резултата 3:0 с шут от фаул и нова кошмарна изява на вратаря Димитриевски. Последното попадение бе дело на Хенрик Мхитарян в четвъртата минута на добавеното време. Мхитарян също опъна мрежата с изстрел от фаул.

АРМЕНИЯ - МАКЕДОНИЯ 4:0
1:0 Пицели (12)
2:0 Мовсисян (67)
3:0 Газарян (81)
4:0 Мхитарян (90+4)