Фалстарт за шампиона СКРА Белхатов в Полша (видео + снимки)

Шампионът на Полша СКРА Белхатов започна с фалстарт защитата на титлата си в местната Plus Liga.
Възпитаниците на Роберто Пиаца загубиха драматично гостуването си на Хемик (Бидгошч) с 2:3 (25:21, 23:25, 19:25, 29:27, 16:18) в “Хала Лучничка” пред 3935 зрители.

Поражението за “пчелите”, които имаха в състава си трима актуални световни шампиони от 2018 година - Гжегож Ломач, Якуб Кохановски, Артур Шалпук и още двама от 2014 година - Мариуш Влазли и Карал Клос, можеше и да е още по-тежко. Домакините поведоха с 24:22 в 4-ата част, но Максим Морозов атакува в мрежата в края на 4-ата част, вместо да забие победна точка за Хемик - 24:24. След това СКРА спечели тази част с 29:27 и вкара мача в тайбрек. В решаващата 5-а част Хемик дръпна с 9:4, 13:10 и 14:12, но допусна изравняване при 14:14. В крайна сметка волейболистите от Бидгошч реализираха успешно 9-ия си мачбол и спечелеха тайбрека с 18:16 и мача с 3:2 гейма.

Никола Ковачевич стана най-резултатен за домакините с 18 точки (1 ас, 55% ефективност в атака, 24% перфектно и 52% позитивно посрещане), а Бартоломей Липински добави още 16 точки (2 аса, 45% ефективност в атака, 17% перфектно и 45% позитивно посрещане).

Мариуш Влазли бе най-резултатен в мача с 21 точки (1 ас, 4 блока, 42% ефективност в атака), а Милад Ебадипур добави още 15 точки (1 ас, 3 блока, 37% ефективност в атака, 25% перфектно и 56% позитивно посрещане)

ХЕМИК (БИДГОШЧ) - СКРА БЕЛХАТОВ 3:2 (21:25, 25:23, 25:19, 27:29, 18:16)