Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Олимпийските шампионки от Китай обърнаха Холандия на СП (видео + снимки)

Олимпийските шампионки от Рио 2016 от Китай победиха Холандия в последния мач от Група Н на финалната шестица на световното първенство в Япония и оглавиха класирането. Китайките се наложиха над "лалетата" с 3:1 (23:25, 25:13, 25:18, 25:17) в среща, която се игра в Нагоя.

Олимпийските шампионки изпуснаха първия гейм, след което се мобилизираха и поеха изцяло инициативата. В следващите три части волейболистките на Пин Лан показаха съвсем различно лице и закономерно спечелиха двубоя.

Най-резултатна бе звездата Тън Жу с 19 точки (2 блока), Синхюе Юан завърши с 16 точки (5 блокади, 2 аса).

За холандския тим Лонеке Сльоетес заби 26 точки (2 блокади, 2 аса).

Полуфиналните срещи ще се изиграят на 19 октомври (петък), от 07:40 часа и 10:10 часа.

Така на полуфиналите Китай ще играе срещу Италия, който загуби от Сърбия спора за първото място в група G с 1:3 (21:25, 19:25, 25:23, 23:25).
Сръбкините, европейски шампионки и олимпийски сребърни медалистки, ще се изправят на полуфиналите срещу Холандия в повторение на мача за титлата на първенството на Стария континент от миналата година.

Двубоят за петото място между Япония и САЩ е от 13:20 часа.