Сърбия нанесе първа загуба на Италия на Мондиал 2018 (видео + снимки)

Сърбия нанесе първа загуба на Италия на Световното първенство по волейбол за жени, което се провежда в Япония.
Балканската страна се наложи с 3:1 (25:21, 25:19, 23:25, 25:23) във втория си мач от група "G" в Нагоя.

Основна заслуга за страхотния успех на тима имаше Тияна Бошкович, която реализира мачбола в четвъртия гейм и стана най-резултатна с 29 точки. Милена Расич добави 15 за победителките. За "адзурите" Паола Огечи Егону приключи с 28 точки.

Сърбия сложи край на победната серия на Италия.

Италианките не познаваха вкуса на загубата в 10 поредни мача в Япония, но въпреки поражението продължават към полуфиналите, където ще срещнат първия от група "H".

За лидерската позиция в този поток ще се борят Холандия и Китай. Двата отбора излизат един срещу друг по-късно днес, а загубилият ще играе срещу Сърбия в спор за място на големия финал.