Хърватия се завърна на победния път

Финалистът от Мондиал 2018 Хърватия си припомни вкусът на победата, след като победи у дома с 2:1 в контрола отбора на Йордания. Възпитаниците на треньора Златко Далич за последно победиха Англия в средата на юли в полуфинален мач в Русия, а само преди три дни в Риека записаха 0:0 срещу “трите лъва”.
В герои за “ватрените” се превърнаха Домагой Вида (24) и Матео Митрович (63). Баха Файзал успя да намали четвърт час преди края. Успехът беше много важен за хърватите, които загубиха увереност след катастрофата с 0:6 срещу Испания на 11 септември в Елче.
Срещу Йордания селекционерът Далич беше дал почивка на най-големите звезди в състава Лука Модрич, Иван Ракитич и Иван Перишич, а в последния момент отпадна и Матео Ковачич.