Швейцария се върна в играта, Исландия изпадна

Отборът на Швейцария запази шансове за първото място в група 2 в Лига А след победа с 2:1 като гост на Исландия в Рейкявик. Така "кръстоносците" събраха 6 точки и се изравниха с Белгия, докато Исландия е без актив и изпада. В следващите мачове в групата на 15 ноември Белгия приема Исландия, а три по-късно гостува на Швейцария в битката за върха.
Защитникът на Левски Холмар Ейолфсон започна като титуляр за домакините. Гостите бяха по-активни в търсене на гола в началото на двубоя и принудиха исландците да се защитават. Над стадиона се изля силен дъжд, който направи терена много труден. Постепенно исландците изравниха играта и също създадоха редица интересни ситуации, но гол през първите 45 минути в Рейкявик не падна.
Така се стигна до 52-ата минута, когато Харис Сеферович откри с глава. Натискът на швейцарците се увеличи, като много активен беше Джердан Шакири. Гостите успяха да удвоят аванса си в 67-ата, когато Ланг засече отблизо топката за 2:0. Единственото, което домакините успяха да сторят до края беше почетен гол, отбелязан с красив удар от далечна дистанция от Финбогасон.
Исландия - Швейцария 1:2
0:1 - Сеферович 52