Финландия лети в Лига "С", Естония и Унгария сътвориха голов трилър

Финландия продължава с впечатляващото си представяне в Група 2 на Лига "С" на турнира Лига на нациите. Скандинавците надиграха с 2:0 на свой терен Гърция и записаха четвърта победа от четири мача в групата. По този начин Финландия събра 12 точки, а на второ място остава Гърция с 6 точки. Унгария е на трето място в групата с 4 точки, а на последната позиция е тимът на Естония, който тази вечер се пребори за първите си голове в турнира и първата си точка.

Още в първата минута на второто полувреме домакините от Финландия наказаха неразбирателство в отбраната на "елините" и Пири Сойри с удар от близко разстояние даде аванс на "Суоми" в резултата. Победата затвърди Глен Камара с попадението си в 89-ата минута. Главната заслуга за този гол обаче бе на Робин Лод, който на десния фланг направи за смях двама гръцки футболисти, след което асистира на заелия позиция в наказателното поле на гостите Камара.

1:0 Сойри (46)
2:0 Камара (89)

В другата среща от групата тази вечер Естония и Унгария предложиха на зрителите в Талин истинска голова фиеста, която в крайна сметка завърши без победител - 3:3. В 20-ата минута Сим Лутц бе изпуснат от защитата на Унгария във вратарското поле и след центриране отляво насочи топката във вратата на гостите. Само 4 минути по-късно обаче унгарците изравниха резултата. Доминик Наги напредна в половината на Естония и от дъгата на наказателното поле изпрати топката в долния ляв ъгъл на стража Микел Аксалу.

През втората част двата тима си размениха по още 2 гола, като в 54-ата минута Адам Салай изведе унгарците напред, а в 70-ата Артур Пик бе точен за 2:2. В 79-ата Анри Ание вкара гол за 3:2 за естонците, но само две минути по-късно Салай с второто си попадение в двубоя спаси унгарците от поражение.