Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Джеко бетонира Босна и Херцеговина на първото място

Босна и Херцеговина затвърди лидерската си позиция в Група 3 на Лига "B" на новия турнир на УЕФА Лига на нациите. Босненците победиха у дома Северна Ирландия с 2:0, като автор и на двете попадения стана звездата Един Джеко, който бе точен по веднъж във всяко от двете полувремена (27, 73).

В 27-ата минута грешка на защитник на Северна Ирландия позволи на Джеко да получи топката в чудесна голова позиция пред противниковата врата и 32-годишният нападател на Рома не пропусна да даде аванс на тима си в резултата. В 73-ата минута Джеко на практика сложи край на интригата с втория си гол в срещата.

Босненският тим е убедителен лидер в класирането в групата с три победи от три мача и 9 точки. Втори е отборът на Австрия с 3 точки (от 2 мача), а Северна Ирландия заема последната трета позиция с 0 точки.

БОСНА И ХЕРЦЕГОВИНА - СЕВЕРНА ИРЛАНДИЯ 2:0
1:0 Джеко (27)
2:0 Джеко (73)