Христо Панайотов е 18-и в модерния петобой на младежките олимпийски игри

Христо Панайотов завърши на 18-о място в турнира по модерен петобой на Младежките олимпийски игри в Буенос Айрес. 17-годишният българин събра сбор от 1061 точки след всичките дисциплини.
Панайотов има 284 точки в плуването, 204 в двата рунда на фехтовката и 573 в комбинираното състезание по стрелба и бягане. Олимпийски шампион стана Ахмед Елгенди (Египет) със 1179 точки. В надпреварата участваха 24 състезатели. Късно снощи при девойките в модерния петобой българката Зорница Стоилова се нареди на 14-а позиция. Утре двамата български представители ще се състезават и в смесени щафетни отбори.
В понеделник започва участието си боксьорката Горяна Стоева, а лекоатлетите Валентин Андреев и Яна Копчева ще завършат представянето си с втората фаза съответно на чук и гюле. Малко след полунощ срещу вторник е и финалът при смесените двойки в акробатиката, за който българите Мариела Костадинова и Панайот Димитров се класираха с трети резултат.