Косово уверено крачи към горната дивизия

Косово продължава уверено по пътя си към триумф, който да го изкачи в по-горната дивизия на Лигата на нациите. Тази вечер отборът записа 1:1 при гостуването си на Фарьорските о-ви в двубой от Група 3 на Лига “D” и запази аванса си на върха от 2 точки пред Азербайджан, който по същото време също завърши 1:1 срещу Малта, но на свой терен.

Играещият в Бундеслигата Милот Рашица изведе Косово напред още в 9-ата минута, но пет минути след почивката Рене Йонсен изравни. До края на двубоя в Торсхавън домакините бяха по-близо до успеха, но в крайна сметка последният съдийски сигнал дойде при 1:1.
Косоварите нямат поражение от осем мача насам, като това обхваща период повече от година.

В Баку азерите бяха амбицирани да спечелят срещу Малта и да застигнат лидера, но шансът не беше с тях. Роуен Мускат дори даде преднина на гостуващия състав в 37-ата минута, а изравняването дойде в 53-ата, когато точен беше Араз Абдулайев.

След месец Азербайджан гостува на Фарьорите, а малтийците приемат Косово.

Фарьорски острови - Косово 1:1
0:1 Рашица (9)
1:1 Йонсен (50)

Азербайджан - Малта 1:1
0:1 Мускат (37)
1:1 Абдулайев (53)