Португалия се справи с Шотландия в контрола (видео)

Отборът на Португалия победи с 3:1 Шотландия като гост в контрола, играна в Глазгоу. В отсъствието на звездата на тима Кристиано Роналдо, попаденията за европейския шампион отбелязаха Елдер Коща (43’), Едер (74’) и Брума (84’), а за домакините точен беше Стивън Нейсмит (90+3’).

Португалия беше по-добрият тим през първата част и логично в нейния край поведе в резултата. В 43-ата минута дебютантът Елдер Коща се пребори с противников защитник за топката на границата на вратарското поле и успя да отправи удар, с който неговият тим да вземе преднина. Тя се задържа такава до 74-ата минута, когато Едер с глава покачи аванса на гостите след центриране на Ренато Санчес от пряк свободен удар. Десет по-късно Брума излъга защитник на Шотландия и с хубав шут направи резултата класически. В последните секунди на мача Нейсмит отбеляза почетното попадение за домакините.

Следващият мач на Португалия е гостуване на Италия от Лигата на нациите на 17-ти ноември, а на същата дата и в същия турнир Шотландия има визита на Албания.