Етър победи Шумен с 24:23

Отборът на Етър (Велико Търново) победи гостуващия Шумен с 24:23 (14:14) в изтеглена среща от втория кръг на женското хандбално първенство. Двубоят беше много оспорван и напрегнат като гостенките, в чийто състав има четири националки на България за девойки до 20 години, на два пъти успяха да отворят преднина, но не се възползваха.

Възпитаничките на Николай Начев поведоха с 13:8 десет минути преди края на първото полувреме, но Етър успя да изравни до почивката. В средата на втората част Шумен отново дръпна с 22:18, но до края домакините затегнаха защитата и допуснаха само един гол, а в същото време вкараха шест и това им донесе втората победа от началото на сезона.

Най-резултатна за великотърновки с 12 попадения беше Данислава Петрова. По 4 гола добавиха Миглена Христова и Соня Богданова. За умен 8 пъти се разписа Маринела Панайотова, а 6 попадение реализира Кръстина Касабова.