Спартак (Плевен) взе дербито в Червен бряг

Спартак се наложи с 2:0 в Червен бряг над Партизан в поредното дерби на Плевенска област. Двубоят бе от 11-ия кръг на Северозападната Трета лига. Гостите бяха по-добри и заслужено спечелиха.

До почивката обаче почти нямаше заплахи за двамата вратари. Веднага след нея Тихомир Тодоров от Спартак бе откаран в болницата, след сблъсък с Васил Михайлов за висока топка. В 55-ата минута Цветан Петров изпълни фаул, вратаря изби и Тони Паликрушев с добавка откри резултата.

Същото се случи и в 68-ата минута, но с различни изпълнители. Този път Ивайло Раденцов стреля от фаул в гредата, а добавката бе на Димитър Димитров. Венцислав Миленов можеше да вкара трети гол за Спартак.

Домакините също имаха своите възможности, но Слави Паскалев, Галин Великов и Николай Лазаров не ги реализираха.