Сърбите изпуснаха "мачбол" за първото място (видео)

Отборът на Сърбия беше много близо до ключова победа над Румъния в Букурещ, но мачът от Лигата на нациите завърши 0:0. Гостите пропуснаха дузпа в края на първото полувреме чрез Душан Тадич, а за нарушението при наказателния удар Габриел Тамаш беше изгонен с директен червен картон. И така обаче “белите орли” не успяха да пречупят отбраната на румънците.

Все пак сърбите остават лидери в Група 4 на Дивизия "С" с 8 точки, а северните ни съседи са втори с 6 пункта. Победа щеше да осигури преднина на тима на Младен Кръстаич от 5 точки.
В другата среща от групата по-късно днес Литва (0 т.) приема Черна гора (4 т.).

Очакванията за голова фиеста в Букурещ не се оправдаха, като и двата тима заложиха на солидна игра в защита. В последните секунди на първата част опитният бранител на Румъния Тамаш не прецени добре действията си и ритна в главата Мият Гачинович, заради което беше изгонен. При последвалата дузпа обаче Тадич не уцели вратата.

Численото неравенство предопредели развоя на двубоя. До края домакините само се защитаваха и съумяха да удържат натиска на съперника.

Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю се появи като смяна за румънците в 80-ата минута.

В следващия кръг на 17 ноември Румъния приема Литва, а сърбите са домакини на Черна гора.
РУМЪНИЯ - СЪРБИЯ 0:0