Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Бъки тръгна ударно срещу Поморие

Шампионът на България по хандбал при жените - отборът на Бъки (Габрово), стартира ударно в новото първенство. В отложен мач от 1-ия кръг, габровският тим прие в зала "Орловец" воденият от Десислав Симеонов състав на Поморие и го надигра с категоричното 39:20.

Възпитаничките на треньорката Веселина Златева очевидно бяха зажаднели за игра след лятната пауза, започнаха много мотивирано срещата и буквално отвяха съперничките в първите 15 минути, в които реализираха 13 гола и получиха само един. Добра игра в защита и успешно реализирани бързи контраатаки доведоха до голямата разлика, достигнала до 14 гола в края на полувремето – 22:8. През втората част отборът на Бъки продължи да диктува играта, но свали оборотите и играта беше по-равностойна. Веселина Златева направи ротации в състава и даде възможност за изява на всички състезателки. След известно прекъсване на вратата на шампионките се завърна Моника Христова, която имаше добри изяви през втората част и отрази три 7 метрови наказателни удара. Домакините отбелязаха още 17 гола, а тимът на Поморие отговори с 12 през втората част, за финалното 39:20.

Лидерът на габровския състав Лидия Ковачева наниза 11 гола за победата, 8 пъти се разписа Мари Томова, а с 6 – Милица Колева. За отбора на Поморие по 6 попадения реализираха Кристин Иванчева и завърналата се на терена след двугодишна пауза възпитаничка на габровската хандбална школа Милена Великова.

Срещата в зала "Орловец" беше наблюдавана от треньорския щаб на вицешампиона Свиленград, който ще гостува в Габрово в 3-ия кръг, на 27-ми октомври (събота). Преди това Лидия Ковачева и съотборничките й ще срещнат състава на Ники спорт в Сливница. Мачът е следващата неделя (21 октомври).

В останалите два мача от първия кръг, които се играха миналия уикенд, Свиленград победи Шумен'98 у дома с 27:19 (13:11), а Етър 64 надигра Ники спорт в Сливница с 20:28 (9:15).