Две дузпи, червен картон и трудна победа за Хебър при дебюта на Николай Митов (видео+снимки)

Отборът на Хебър (Пазарджик) постигна изключително труден успех с 3:2 над Вихрен в среща от 10-ия кръг на Югозападна Трета лига. Попаденията за домакините реализираха Велев (19’), Недялков (35’) и Иванов (55’). Точни за играчите от Сандански бяха Чепилов (37’) и Якимов (45’). Това бе и дебют за Николай Митов начело на "зелените", които са лидер във временното класиране.
74 Хебър - Вихрен

В 19-ата минута падна и първото попадение. В негов автор се превърна Атанас Велев, който се разписа с удар от над 25 метра.

В 24-ата минута Атанас Димитров се озова на отлична позиция, но стражът на "зелените" показа класа, избивайки кълбото. Две минути по-късно домакините бяха близо до втори гол. Играчите на Николай Митов направиха много бърза контраатака, която завърши с удар на Кирил Георгиев, който обаче не затрудни Стефано Кучев.

В 35-ата минута Хебър стигна до второ попадение. Цветелин Тонев проби отляво и центрира в наказателното поле, където Георги Недялков се разписа в мрежата на Кунчев.

Две минути по-късно обаче Атанас Чепилов засече с глава подаване от корнер на първа греда и по този начин намали резултата - 2:1.

В последните секунди на първата част гостите стигнаха до изравняване, след като главният съдия Николай Йорданов отсъди дузпа за нарушение срещу Александър Якимов. Зад топката застана атакуващият футболист, който успя да вкара топката в мрежата на Деберлиев.

Втората част започна перфектно за Хебър. Александър Якимов игра с ръка в наказателното поле, а Йорданов не се поколеба да му даде директен червен картон и да отсъди дузпа за "зелените", която бе майсторски реализирана от Руслан Иванов.

До края на срещата двата тима не успяха да си вкарат нови попадения и битката завърши при резултат 3:2 в полза на домакините.

ХЕБЪР - ВИХРЕН 3:2