Женско първенство по футбол: Пълдин (Пловдив) - Локомотив (Стара Загора) 0:4

Иво Балабанов пусна само двама кенийци пред себе си в полумаратона

Български атлет намери място сред медалистите в полумаратона на Софийския маратон. Иво Балабанов се пребори за третото място на 21 км при мъжете, след като завърши за 1:06:10 часа. Той беше изпреварен единствено от кенийски състезатели. След много оспорван финал първото място заслужи Джоел Маина Мванги с 1:04:57 часа, а сънародникът му Нелсон Черутич беше класиран втори със същия резултат.

Победата в полумаратона при жените също беше за кенийска състезателка. Златото извоюна Лена Джеротич с 1:15:54 часа. Втора завърши унгарката Зита Касчер с 1:16:48 часа, а третата позиция отново беше за кенийка - Рут Муте с 1:18:15 часа. Най-предно класиране от българските атлетки зае Кристина Иванова, която финишира четвърта за 1:24:17 часа.