Неостаряващият Пандев поведе Македония към трета поредна победа

Македония запази пълния си актив и след третия кръг в Лигата на нациите. На Стадион “Фили Втори” в Скопие Горан Пандев и компания разгромиха с 4:1 Лихтенщайн и са убедителен водач в група 4 на Лига “D”. Около 10 000 фенове по трибуните се зарадваха на убедителната победа, а головете бяха дело на Александър Трайковски (2), Пандев и Езгиан Алиоски.

Още в 10-ата минута Пандев изведе Трайковски, който откри резултата. Домакините продължиха да се забавляват на терена и след половин час игра отново Трайковски се разписа с 14-ия си гол за националния отбор. И този път Пандев се отличи с асистенция, а малко по-късно ветеранът също прати топката във вратата на гостите. Барди стреля сило от фаул, но право в стената, след което Пандев се оказа на точното място и с кинжален удар направи 3:0.

Грешка в защитата на македонците позволи на Йълдъз да върне едно попадение, но това беше всичко, което сътвориха в офанзивен план футболистите от Лихтенщайн. В среадта на второто полувреме Алиоски оформи крайното 4:1 за Македония.

Селекцията на Игор Ангеловски има три дни за възстановяване преди гостуването на Армения в Ереван.