Хубчев: Дали съм им се скарал при 0:1? Понякога треньорите казват нещата малко по-високо

Селекционерът на България Петър Хубчев заяви, че националите са изглеждали сковани в началото на срещата с Кипър, която спечелихме след обрат в София. Специалистът отчете, че срещу Норвегия напрежението за "лъвовете" няма да е по-малко.

"Дали съм се скарал на момчетата на почивката? Няма да коментирам тия работи. Понякога треньорите казват тия неща малко по-високо. Много жалко, ако се е видяло, че сме излезли изплашени в този мач. Всеки трябваше да поеме своята отговорност, което ги направи може би малко по-сковани. Няма да изпадам в детайли.

116 България - Кипър 2:1
След почивката съм по-доволен, само резултатът ако вземем дори. Никога не съм разделял мачовете на такива с по-голямо и с по-малко напрежение. Според мен напрежението срещу Норвегия ще е като днешното.
Ако направим слаб мач, най-лесно ще бъде извинението с умора. Ние обаче бягаме от тези клишета, ще се постараем да се представим добре. Всяка победа е крачка, разбира се", каза старши треньорът на "лъвовете" веднага след срещата.

"Треньорът на Кипър явно добре беше разузнал нашия отбор, той е добър треньор, познавам го от времето, когато бях начело на Берое. Можем много да подобряваме. Второто полувреме ни дава повод да се радваме. Дано така да продължим. Няма смисъл да ме питате за почивката. Дано някой футболист не ви го каже. Абсолютна истина е, че изпитваме големи трудности срещу такива добре групирани отбори. Но започват да се случват нещата.

Можем да загубим от всеки. Нямаме повод да подценяваме дори отбор като Кипър. Вие знаете ли техните футболисти къде играят и колко пари струват? Доволен съм от начина, по който спечелихме този мач. За страни като нашата това е страшно полезен турнир. Няма приятелски мач, който да замени тази среща, а и предишния. Сигурен съм, че и следващите три ще преминат така. Разбирам мнението на треньорите на по-силните футболни нации, но за мен Лигата на нациите е полезен турнир.

Знам, че 2-3 мача могат да те вдигнат в облаците, но бързо можеш да паднеш. Такива мачове ще върнат хората на стадиона. Усеща се. Трима-четирима човека сме на пейката и коментираме непрекъснато нещата. Едва ли смените са причината. Те се включиха с желание, но бяха частици от отбора. Целият отбор се вдигна на щурм.

Не обичам да говоря за очаквания, това е истина, но съм наясно, че всяка победа води до по-големи очаквания. Трябва да играем при по-голямо напрежение. Това е част от професията на футболиста. Ако си в някоя фирма, в някой офис, там няма толкова хора и сигурно напрежението е по-малко. Футболистите много често говорят с клишета пред журналистите, но като че ли свикват с напрежението.

Уникални голове, но в никакъв случай не мога да кажа, че отборът е сработен и сме изградили едно ниво. В никакъв случай. Няма как да споменавам отделни имена. Тук няма как да стане това нещо. Ако влезете в съблекалнята по някакъв начин, може и да чуете. Щастлив съм от начина, по който взехме победа.

Сега много от въпросите ви бяха много удобни, но не подвеждайте футболистите, не ги величайте. Много са нещата, които не ми харесват. Самочувствието например. Елате на тренировките да видите за какво става въпрос, но трябва да имаш самочувствие, за да го покажеш по време на мач", добави малко след това Петър Хубчев.