Холандия удари лошо Германия в Амстердам (видео)

Холандия записа първата си победа в лига "А", група 1 на Лигата на нациите, след като надигра с 3:0 Германия в сблъсъка между двата тима на "Йохан Кройф Арена" в Амстердам. Домакините изиграха много силен мач в тактическо отношение и нанесоха тежък удар по самочувствието на своя съперник. Вирджил ван Дайк даде преднина на своя тим в 30-ата минута, Мемфис Депай удвои в 87-ата, а класическия успех оформи Жоржиньо Вайналдум в 93-ата минута. Гостите също имаха своите възможности, но така и не намериха верния път към вратата на Яспер Силесен и записаха втори мач без победа в групата, което доста усложнява положението им в битката за първото място.

Домакините излязоха в състав Силесен на вратата и пред него Дъмфрис, Де Лихт, Ван Дайк и Блинд в защита. Вайналдум, Де Йонг и Де Роон, действаха в средата на терена, а в предни позиции бе триото Бабел, Депай и Бергвайн.

Германия пък противопостави Нойер под рамката и карето Гинтер, Боатенг, Хумелс и Хектор в отбрана. Кимих, Кроос и Джан бяха триото в средата на терена, а в предни позиции действаха Вернер, Ут и Мюлер.

В началото на двубоя двата тима играеха предпазливо и първата интересна ситуация дойде едва в 15-ата минута, когато Тимо Вернер бе изведен на добра позиция в наказателното поле, но не успя да отправи хубав удар.

В 18-ата минута гостите имаха още по-добър шанс чрез Томас Мюлер, който шутира силно отблизо, но Яспер Силесен успя да спаси. Минута след това и Марк Ут отправи изстрел по посока на вратата, но неточно.

В 20-ата минута и Холандия създаде първата си голова опасност. При едно центриране от фаул Де Лихт стреля с глава, но не затрудни Мануел Нойер.

В 30-ата минута домакините поведоха в резултата. При едно центриране от корнер Райън Бабел стреля с глава в напречната греда, а Ван Дайк бе достатъчно съобразителен, за да вкара отблизо в опразнената врата.

В 37-ата минута Жоржиньо Вайналдум пробва удар от около 25 метра, като топката профуча опасно близо до гредата. В ответната атака Германия отговори с добра възможност пред Мюлер, който изпревари прекия си пазач в пеналта, но не успя да насочи кълбото в очертанията на вратата.

Гостите имаха нов шанс в 41-ата минута, когато Марк Ут стреля с глава, но право в ръцете на Силесен, който спокойно улови.

В 45-ата минута пък Мемфис Депай отправи интересен изстрел с глава към далечната греда, но не успя да уцели вратата.

Първото положение за втората част бе на сметката на Бундестима. В 51-ата минута Матс Хумелс стреля с глава, но ударът му бе блокиран.

Гостите засилваха натиска и в 65-ата минута Йошуа Кимих със страхотен пас изведе Льорой Сане на стрелкова позиция, но той незнайно как не успя да уцели вратата.

В 70-ата минута и Юлиан Дракслер обстрелва вратата на съперника със страхотен удар от воле, но за негов малшанс топката профуча над напречната греда.

Холандия пък предпочиташе да се брани и да действа на контраатака. В 76-ата минута. Мемфис Депай бе изведен на скорост, но ударът му попадна право в тялото на Нойер. В 80-ата минута възможност се откри и пред Вайналдум, който обаче стреля изключително разочароващо.

В 87-ата минута тактиката на "Лалетата" даде резултат. При поредната хубава контра Куинси Промес напредна отдясно и изведе Мемфис Депай сам срещу вратаря, а той не сгреши за 2:0.

В края Германия се хвърли в атака и удар на Вернер в 89-ата минута бе спасен от Силесен. В първата минута на добавеното време обаче гостите се разминаха на косъм с ново попадение, като при поредната контраатака на Холандия удар на Депай се отби от напречната греда.

В 3-ата минута на добавеното време все пак се стигна до трето попадение във вратата на Мануел Нойер. Жоржиньо Вайналдум напредна на скорост, премина през няколко защитници и с плътен удар по земя не остави шансове на вратаря за крайното 3:0.

Така Холандия вече има 3 точки в актива си и излезе на 2-ото място във временното класиране в групата. Германия пък се свлече на дъното с 1 спечелена точка.