Седем медала от международния боксов турнир "Балкан" 2018

В днешните четвъртфинали България извоюва 7 медала от международния турнур по бокс "Балкан" 2018. Цветът на медалите ще бъде определен в предстоящите полуфинали и финали. В кат. до 48 кг при жените Еми-Мари Тодорова победи алжирката Рамаяса Бауалам с 3:1 съдийски гласа. В същата категория Севда Асенова се наложи убедително над боксьорката от Русия Озода Темирова с 5:0 съдийски гласа.

При 54-килограмовите двукратната европейска шампионка Стойка Петрова бе категорична срещу Зохра Ез Захраоуи от Мароко с 5:0 съдийски гласа. В същата категория Златислава Чуканова в оспорвана среща се наложи над състезателката от Бразилия Румеу Черкуейра с 4:1 съдийски гласа.

Габриела Димитрова в кат. до 51 кг надигра представителката на Тайланд Жутамас Житпонг и се класира за полуфиналните срещи. Световната шампионка Станимира Петрова безпроблемно стигна до полуфинала като победи съотборничката си Пламена Иванова с 5:0 съдийски гласа.

И в категория до 64 кг дейставащата европейска шампионка Мелис Йонузова отказа съперничката си от Русия в третия рунд и се класира за полуфиналите на турнира.

Загуби регистрираха Деница Русева в кат. до 48 кг, Розалия Пайчева в кат. до 54 кг, Деница Елисеева в кат. до 60 кг и Добромира Георгиева в кат. до 69 кг.