Берое стартира с победа

Отборът на Берое (Стара Загора), който почиваше в I кръг на Националната Баскетболна Лига от сезон 2018/19, стартира участието си в родното първенство с успех, след като тази вечер възпитаниците на Любомир Минчев се наложиха при домакинството си на Академик Бултекс 99 (Пловдив) с 80:73 (23:18; 19:12; 21:21; 17:22).

Далин Бачински беше най-резултатен за победителите – 21 точки, а Николай Стоянов и Конър Франкамп приключиха с по 11 точки.

Васил Бачев и Дейшон Найт отбелязаха по 23 точки за пловдивчани.

След равностойни първи 2-3 минути гостите от Пловдив вдигнаха оборотите и успяха да се откъснат напред с пет точки – 14:9. Последва мигновена реакция от щаба на Берое, което даде резултат и до края на първата част домакините успяха да заличат изоставането си и на свой ред да поведат с пет – 23:18.

В началото на втория период старозагорци продължиха да стоят по-добре на терена и преднината им бързо стана двуцифрена – 28:18, след което веднага последва прекъсване за Академик. Въпреки наставленията от щаба на пловдивчани, баскетболистите на Берое не изпуснаха инициативата до края на полувремето и почивката дойде при 12 точки в тяхна полза – 42:30.

През второто полувреме гостите от Пловдив се опитаха да се върнат в мача, като на няколко пъти успяваха да намалят изоставането си, но силите им не стигнаха за нещо повече и последния съдийски сигнал прозвуча при 80:73 в полза на Берое (Стара Загора).