Мик Шумахер стана шампион във Формула 3

Мик Шумахер стана шампион във Формула 3 след второто състезание днес на домашната за него германска писта "Хокенхайм". Синът на легендарния пилот и седемкратен шампион във Формула 1 Михаел Шумахер финишира втори, но това му бе достатъчно да спечели титлата, тъй като пристигна на "Хокенхайм" с преднина от 49 точки в генералното класиране пред втория Дан Тиктъм.

Шумахер стартира втори, докато Тиктъм - 15-и. Британецът, който е част от академията за млади пилоти на Ред Бул, успя да напредне до седмото място. Утре, отново на "Хокенхайм", е последното състезание за сезона във Формула 3.

След успешния сезон и брилянтната втора половина от кампанията му, за Мик най-логично е да продължи кариерата си във Формула 2, правейки стъпка напред. Пилотът на Према обаче вече има нужните точки за суперлиценз във Формула 1 и през последните седмици плъзнаха слухове, че някои от отборите във Формула 1 го наблюдават с интерес.

Настоящият пилот на Уилямс Ланс Строл попадна при най-бързите автомобили направо от Формула 3. Строл е и на същата възраст, на която е Шумахер - 19 г.