Левски удари Локо (Сф) преди Лудогорец, бразилец дебютира за "сините" (видео)

Отборът на Левски победи с 2:0 Локомотив (София) в контрола на стадион "Георги Аспарухов". Резервите  Давиде Мариани (18) и Мартин Петков (89) отбелязаха головете в дебюта на Луан Виана, който се отличи с греда в първия си мач за 26-кратните шампиони. Лошата новината за лидера в Първа лига е, че още двама футболисти се контузиха - Илия Димитров и Атанас Кабов, които бяха титуляри, но напуснаха принудително още в 17-ата минута. Крилото дори беше откаран с линейка в болница със съмнение за комоцио, след като беше ритнат лошо в главата.

75 Левски - Локомотив София 2:0

Сръбският треньор на Левски даде почивка на всиките си титуляри, като голяма част от тях бяха на пейката, за да бъдат запазени за важния сблъсък с Лудогорец в Разград. Битката за първото място в елита е след седмица на "Лудогорец Арена".

Наставникът на "сините" Славиша Стоянович заложи на втория състав, като даде шанс за изява на футболистите, които рядко попадат сред титулярите. Дебют за тима направи Луан Виана, който игра близо 70 минути. Той започна в атака с Илия Димитров, Станислав Иванов и Атанас Кабов.

Капитанът Божидар Митрев бе на вратата, а пред него в защита действаха Ивайло Найденов, Нуно Рейш, Аймен Белаид и Нганиони. Филипе Нашименто, Илия Юруков пък бяха а опорните халфове.

Гостувашият треньор Ангел Колев пък заложи на най-доброто предвид множеството контузени в състава.

Още в третата минута Левски можеше да поведе, но топката срещна горната греда и останаха впечатления, че тупна зад голлинията, но съдията Димитър Буров даде знак играта да продължи. Бранител на "червено-черните" при опита си да избие коженото кълбо го прати в гредата. Кабов пропусна при добавката с глава, като се сблъска лошо с противников футболист и получи лекарска помощ. Секунди по-рано Емил Виячки се сблъска лошо с Виана, който също беше прегледан от лекарския щаб на домакините.

Първият удар за Локомотив беше на Георги Нетов, но Митрев спаси. В рамките на няколко минути "сините" играха с двама души по-малко, тъй като Димитров и Кабов се контузиха. Интересното е, че в този период Виана нацели дясната греда на Алесандър Любенов. Давиде Мариани и Алекс Боримиров влязоха в игра, а още с първото си докосване швейцарецът вкара за 1:0 Той получи асистенция от Найденов, който беше изведен отлично от Виана.

Последваха пропуски на Иванов, Найденов и Мариани. Далечен изстрел на играч от гостите беше избит в корнер от Митрев.

Малко преди края на полувремето линейката на стадиона напусна "Герена" с включени серени и Атанас Кабов в нея, който явно е със съмнения за сътресение.

Втората част започна с греда на Боримиров, който беше много активен след влизането си. Той стреля от над 23 метра, а коженото кълбо срещна лявата сглобка на вратата пазена от Цветомир Витков, заменил Любенов на почивката.

Мариани пропусна още една възможност за "сините", след което последваха множество смени за двата отбора. При една от двете сериозни грешки на Белаид Митрев спаси "сините", като отрази удара на Хазуров, останал сам срещу него.

Нашименто беше близо до хубав гол с пета, но вратарят на гостите спаси. Малко преди хубава акция започнала от Боримиров беше завършена от Мартин Петков, който отбеляза първото си попадение за клуба. Накрая над 1000 фенове на Левски аплодираха любимците си.

ЛЕВСКИ - ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ) 2:0
1:0 Мариани (18)
2:0 М. Петков (89)

ЛЕВСКИ:

1. Митрев, 6.Найденов, 22. Рейш, 3. Белаид, 2. Нганиони, 20. Нашименто, 77. Юруков, 93. Кабов (17-8. Мариани), 99. С. Иванов, 30. И. Димитров, (17-75. Боримиров), 96. Виана