Чорич детронира Федерер

Хърватинът Борна Чорич ще е съперник на Новак Джокович в утрешния финал на турнира от серията "Мастърс" в Шанхай. Във втория полуфинал поставеният под №13 Чорич надигра с 6:4, 6:4 миналогодишния шампион и водач в схемата Роджър Федерер.

По-рано днес Джокович даде само 3 гейма на Александър Зверев в първия полуфинал.

За 21-годишния Чорич това е първи финал в турнир от категорията "Мастърс". По-рано тази година именно Федерер спря младия хърватин на полуфиналите на "Мастърс"-а в Индиън Уелс, но през юни Чорич надви швейцареца на финала в Хале. За Чорич днешната победа е втора срещу носителя на рекордните 20 титли от "Големия шлем", като това бе четвъртият им сблъсък.

Двубоят продължи 1 час и 13 минути. Чорич влезе много уверено в мача и реализира пробив още в първия гейм. След това хърватинът сервираше много стабилно и впечатляващо в хода на целия мач. Хърватинът не даде нито една точка за пробив на 37-годишния швейцарец, който пък загуби подаването си и на старта на втория сет, а това се оказа решаващо. Федерер трябавше да отразява точки за пробив в още два от сервис-геймовете си във втората част, но все пак не позволи на съперника си да се откъсне сериозно напред в резултата. При 5:4 Чорич сервираше за победата и се стигна до 15:30, но и в този гейм Чорич сервираше блестящо, а мачът приключи с безпощаден минаващ удар на хърватина.

Независимо от резултата във финала, Чорич ще се изкачи на 13-о място в световната ранглиста в понеделник. Хърватинът има две поражения от два мача с Джокович досега, като и двете срещи са на клей.