Контролна среща: България (U16) - Вестфалия (U16) 2:1

Салах напомни за себе си с гениално изпълнение (видео)

Нападателят на Ливърпул Мохамед Салах не е в най-добрата си форма от началото на сезона и все по-често се чуват гласове, които призовават Юрген Клоп да го извади от титулярния състав. Снощи обаче египтянинът вкара изключителен гол в квалификацията за Купата на Африка на “фараоните” срещу Свазиленд и направи така, че отново да се говори за безспорния му талант. Салах прати топката в мрежата директно от корнер, а Египет разгроми скромния си съперник с 4:1.

Двубоят се игра в Кайро, а гостите, които заемат 136-о място в ранглистата на ФИФА, не оказаха почти никаква съпротива. Още до 10-ата минута Ахмед Ел Мохамеди и Амр Варда дадоха солиден аванс на фараоните”. В 29-ата минута Трезеге покачи на 3:0, а в края на полувремето дойде моментът на Салах. Той изпълни ъглов удар от дясната страна и завъртя топката по такъв начин, че стражът на гостите само изгледа полета й към вратата. Напречнаат греда също помогна за зрелищното попадение.

След почивката домакините намалиха оборотите и върнаха един гол, а в края на мача Салах се контузи и бе заменен. Според помощник-треньора на тима Хани Рамзи травмата му не е сериозна.

“Салах има мускулен проблем. Ще му направят допълнителни тестове, но не мисля, че е сериозно”, коментира Рамзи.

Следващият мач на Ливърпул е на 20 октомври срещу Хъдърсфийлд.