Познат герой за Австрия (видео)

Австрия постигна първа победа в Лигата на нациите. Марко Арнаутович донесе трите точки на тима в домакинството на Северна Ирландия, спечелено с 1:0. Звездата на Уест Хам се разписа в 71-ата минута и нанесе второ поражение на северноирландците.

Без голмайстора на Рейнджърс Кайл Лафърти гостите бяха твърде беззъби във Виена. Тимът на Мартин О’Нийл през цялото време се защитаваше и до почивката се справяше успешно с атаките на австрийците.

В 65-ата минута Арнаутович поиска дузпа след интервенция на Джамал Люис, но реферът остана безмълвен. Малко по-късно обаче нападателят на домакините се измъкна от защитата, напредна и елегантно копна топката покрай вратаря за 1:0.

Австрийците вече са втори в групата с 3 точки. Начело с 6 е Босна и Херцеговина. В понеделник балканците приемат Северна Ирландия в Сараево.