Нов пестелив успех за Финландия в Лигата на нациите

Националният отбор на Финландия записа трети пореден успех с 1:0 в турнира Лигата на нациите. Тимът надигра минимално Естония, а единственото попадение падна в добавеното време, като точен бе Теему Пуки. Така Финландия заема първо място в Група 2 на Лига C с пълен актив от точки след изиграването на три срещи. Отборът на Естония пък е последен и няма спечелена точка.

В 5-ата минута изстрел на Сергей Женьов от състава на Естония бе блокиран от защитник на гостите. Финландия отговори чрез Теему Пуки в 13-ата минута, чийто изстрел бе спасен от стража на Естония. В самия край на първото полувреме Теему Пуки отправи доста застрашителен изстрел по посока вратата на Артур Пик, който вратарят някак си успя да парира. През втората част чистите голови положения пред двете врати бяха рядкост, като си заслужава да се отчете добрата намеса на Саули Вайсанен при изстрел на Константин Василийев в 79-ата минута. В 86-ата минута Глен Камара засече центриране на Петери Форсел, но ударът му не влезе във вратата на домакините. В първата минута на добавеното време гостите нанесоха своя удар чрез Теему Пуки. Нападателят бе оставен да навлезе в наказателното поле и да стреля с левия си крак, а силният му удар прониза иначе заелия добра позиция Артур Пик.