Беларус излъга Люксембург

Отборът на Беларус надигра с минималното 1:0 тима на Люксембург в среща от груповата фаза на Лигата на нациите. Единственото попадение в мача реализира Антон Сарока в 43-ата минута, а днешният успех изведе Беларус еднолично на първо място в Група 2 на Лига D, където са още отборите на Молдова и Сан Марино.

Представителният тим на Беларус не бе губил домакински двубой срещу Люксембург в последните три срещи между двата отбора, а тази линия се запази. Домакините контролираха срещата и създадоха няколко добри положения за гол чрез Антон Сарока и Павел Некхайчик. До попадение за отбора на Беларус се стигна в самия край на първото полувреме, а точен бе Антон Сарока, който се възползва от добро подаване на Некхайчик. През втората част гостите от Люксембург тръгнаха в атака в търсене на изравнително попадение, а изстрели на Жерсон Родригес, Лаурант Янс на няколко пъти застрашиха вратата на домакините. В добавеното време на срещата Юри Кендиш засече добро центриране на Павел Некхайчик, но ударът му бе блокиран от стража на гостите.