Лудогорец взе солидна преднина и обезсмисли реванша с Хебър - на живо от Разград след 4:0

Ударно начало за Везенков в Евролигата

Александър Везенков започна по-най-добрия възможен начин участието си в новия сезон на Евролигата. Българският национал записа дебют в състезанието с екипа на Олимпиакос и имаше сериозен принос за убедителната победа при гостуването на Химки с 87:76. Везенков престоя на паркета 17 минути, като за това време вкара 13 точки, овладя 4 борби и направи две асистенции.

За домакините, които бяха равностойни само до почивката, игра американецът с български паспорт Дий Бост. Гардът се отчете с 6 точки. Най-резултатен за Химки беше звездата на тима Алексей Швед, но неговите 34 точки (8 тройки) не помогнаха срещу много по-балансираната игра на Олимпиакос.

Опитните Василис Спанулис и Йоргос Принтезис поведоха гърците в началото на двубоя в Подмосковието. Везенков се появи в седмата минута на двубоя и веднага откри сметката си, а после продължи да е много полезен и Дейвид Блат го остави без почивка до средата ан втората четвърт.

Полувремето дойде при аванс от 10 точки за Олимпиакос - 44:34 след тройка на Спанулис със сирената. На старта на третата част гърците натрупаха още по-солидна преднина и постепенно отказха съперника си. Швед не получи никаква подкрепа от останалите в състава на Химки, а Везенков се включи силно и в последната част, в която интрига на практика нямаше.