Хърватия и Англия не се победиха пред празните трибуни в Риека (видео)

Хърватия и Англия завършиха 0:0 в очаквания с най-голям интерес двубой от Лига А, група 4 на новия турнир на УЕФА Лигата на нациите. Безспорно интересният мач между двата водещи европейски отбора беше лишен от блясък и заряд, тъй като се проведе пред празните трибуни на стадиона в Риека заради наказание от УЕФА на хърватската федерация. Двата тима изиграха тактически сблъсък, като си поделиха по едно полувреме - през първото по-активни бяха домакините, а през втората част англичаните доминираха на терена, но не стигнаха до победен гол. Хърватите излязоха без някои от най-големите си звезди като Марио Манджукич и вратаря Даниел Субашич, които се оттеглиха от националния отбор след световното.
В началните минути англичаните установиха доминация във владеенето на топката. Постепенно хърватите изравниха играта и топката все по-често попадаше у звездата на тима Лука Модрич. Двата тима разменяха много пасове, но не стигаха до опасни ситуации. Хърватите апочнаха да опитват с далечни пасове да преодоляват отбраната на гостите, но английската защита се справяше добре.

В 18-ата минута защитникът на домакините Домагой Вида направи впечатляващ пробив през центъра и потърси Анте Ребич на фланга, но атаката беше спряна. Последва ъглов удар и заучена комбинация, завършена с не особено добър удар на Иван Перишич. Англичаните отвърнаха на предизвикателството и в 26-ата минута Чилуел центрира от фаул, но Магуайъл не стигна до топката. В тези минути направи впечатление пълното отсъствие на Хари Кейн от играта, който оставаше напълно незабележим на терена.

С наближаването на края на полувремето хърватите се активизираха и създадоха някои опасни ситуации пред вратата на Пикфорд. На англичаните определено им липсваше креативност, но все пак най-чистото положение беше за тях през първото полувреме, след като в 44-ата минута Дайър нацели греда след удар с глава.

Англичаните осезаемо вдигнаха оборотите през втората част и стигнаха до няколко добри възможности за гол. В 51-ата минута гредата отново спаси хърватите от попадение след удар с глава на Кейн. Минута по-късно Анте Ребич театрално падна в наказателното поле и домакините имаха претенции за дузпа, останали неудовлетворени. Последваха два пропуска на Рашфорд, а в 75-ата минута Кейн прати топката в мрежата, но попадение не беше зачетено поради засада. Осем минути по-късно Крамарич нахлу по фланга и насочи топката към Пяца, но Чилуел изчисти топката.

С наближаването на края на мача по-активна игра показваха хърватите, които овладяха центъра на терена, но атаките им бяха разбивани на границата на наказателното поле. Англичаните отговаряха с контраатаки, като добро впечатление направи 18-годишния Джейдън Санчо. В крайна сметка двете нули се запазиха и така Хърватия и Англия спечелиха първите си точки в Лигата на нациите, но остават далеч зад лидера Испания.

Хърватия - Англия 0:0