Созопол продължава напред в Аматьорската футболна лига

Отборът на ФК Созопол се класира в следващия етап от турнира за Аматьорската футболна лига след успех преди два дни над ФК Звезденбург Бургас с 1:3, в областния финал. Двубоят се проведе на терена в квартал "Ветрен", а тревното покритие не бе на високо ниво. Ръководството на "небесносините" беше поканило тима на Петър Алексиев да изиграят срещата на "Арена Созопол", но отборът състезаващ се в "Б" Областна група явно бе набрал самочувствие след успеха над Нефтохимик с 2:1 в предния кръг и категорично отказа. Въпреки това до нова сензация не се стигна и логично по-подготвеният отбор на Маргарит Димов и компания продължи напред. "Вампирите" се наложиха с 1:3, въпреки, че още в 5-та минута гостите от Созопол инкасираха попадение в собствената си врата.

Домакините от ФК Звезденбург откриха резултата в срещата, след като техен футболист прехвърли неподготвения в тази ситуация резервен страж на Созопол Димитър Николов за 1:0. Мигновено след попадението, "небесносините" реагираха, а Юлий Шекеров за малко не счупи горната греда. Созопол продължи да бъде по-активният тим на лошия терен в квартал "Ветрен" и заслужено изравни в края на първата част. В 42-та минута Созопол стигна до равенството в резултата 1:1. След добра атака от половината на гостите, капитанът Петър Кюмюрджиев комбинира с нападателя на "небесносините" Юлий Шекеров, който напредна през центъра на терена, но бе съборен пред дъгата на наказателното поле, а главният рефер Ахмед Белбер отсъди свободен удар за Созопол. Мартин Газиев бе беспощаден и с мощен изстрел прониза вратата на домакините от Звезденбург. Той изпрати кълбото, което се отклони в лявата греда и спря в мрежата на вратаря на домакините Георги Желев за 1:1. Така двата отбора се оттеглиха при равен резултат и оставиха всичко по-интересно за след почивката. Домакините от Звезденбург дори си признаха, че Созопол са по подготвеният тим физически и заслужено продължават напред.

След почивката Маргарит Димов извърши няколко промени, а това даде нужния резултат. В 55-та минута гостите от Созопол стигнаха до пълен обрат в резултата - 1:2 срещу ФК Звезденбург, след попадение на Юлий Шекеров. В 54-та минута след центриране на Антонио Ласков, Димитър Коларов се размина с глава в наказателното поле на домакините, а в следващата атака "небесносините" отбелязаха и второто попадение в срещата. След добра атака по левия фланг, капитанът Петър Кюмюрджиев се обърна и комбинира с Юлий Шекеров, а той подаде за Уилфред Гримо, който влезе като резерва и му остави топката, Шекеров със силен удар в далечния десен ъгъл на вратаря на домакините прати кълбото в мрежата за 1:2. Доминацията на Созопол продължи и те не спираха да пропускат пред вратата на домакините. Логичното се случи в 77-та минута, когато и Кристиян Козаров записа името си сред голмайсторите, за да оформи крайния резултат в срещата 1:3. След нова добра атака, опитният Станимир Баев изведе в коридор Ангел Каракашев по левия фланг, а той пусна за Козаров. Младото крило на Созопол се прибори за една топка с бранител на Звезденбург и с хубав изстрел в горния десен ъгъл на вратаря на домакините оформи крайния резултат в срещата 1:3.

Маргарит Димов и неговите помощници Михаил Ралев и играещият помощник треньор Петър Кюмюрджиев може да бъдат доволни от своите възпитаници, които при гостуванията изпитват затруднения в реализирането на своите положения. Футболистите работят в тази насока и това дава резултат, след като в последните два мача срещу Черноморец и сега са реализирали пет попадения, но по-важното е, че и създават положения. Целите пред "небесносините" остават високи, а Созопол играе за победа във всеки един двубой.

ФК Созопол: 1.Димитър Николов, 11.Петър Кюмюрджиев (c), 2.Иван Чавдаров, 22.Ангел Каракашев, 5.Мирослав Иванов, 15.Яни Николов, 21.Станимир Баев, 10.Мартин Казиев, 23.Антонио Ласков, 17.Димитър Коларов, 9.Юлий Шекеров

Използвани резерви: 4.Иван Стоянов, 8.Кристиян Козаров, 18.Иван Ангелов, 20.Улфред Гримо, 7.Кристиян Иванов

Созопол чака своя съперник от зона Пловдив.

Втори кръг - 17.10.2018 г. - 16:00 часа

I. / Победителят А - Гигант /Съединение/ - Победителят от D Марица 1921 /Пловдив/