България не успя да победи Словения и загуби битката за второто място

Младежкият национален отбор на България загуби битката и за второто място в група 9 на квалификациите за Евро 2019, след като още през септември отпадна от борбата за класиране на финалите в Италия и Сан Марино. Днес "лъвовете" завършиха 1:1 срещу Словения на стадион "Сдежеле". Първото попадение в срещата реализира Шушняра (63'). В края на сблъсъка резервата Тонислав Йорданов донесе точката за "трикольорите", която обаче няма да се окаже достатъчна в битката със словенците.

Победител в група 9 е отборът на Франция. "Петлите" събраха актив от 27 точки. "Скиорите" пък имат 15. Те са с пет повече от Казахстан и България. В последния кръг от квалификациите "лъвовете" ще се изправят срещу Люксембург.

Двубоят започна с по-добра игра на българите, които владееха топката повече. В 6-ата минута Йомов и Мартин Костадинов комбинираха добре по десния фланг, след което крайният бранител центрира отлично в наказателното поле, където обаче Калоян Кръстев се размина с кълбото.

Секунди по-късно Серкан Юсеин опита удар от дистанция, но опитът му мина далеч от целта.

Изключително лошо впечатление направи играта на домакините в първите 10 минути, в които те действаха много грубо срещу "лъвовете". Първо Станкович, а после и Тучич получиха жълти картони за изключително острите си действия.

В 16-ата минута Словения отговори с мощна атака по десния фланг, която завърши с центриране на Брекало към Тучич, който с глава отправи коварен удар към вратата на Наумов, но нападателят не успя да намери очертанията.

Малко по-късно Репас отправи уникален удар от над 20 метра, но стражът на България показа класата си, избивайки топката в корнер.

В 37-ата минута Юсеин центрира от корнер към Кръстев. Нападателят пробва да насочи кълбото към вратата, но твърде слабо, а от това се възползва Станкович, който изчисти напред.

В края на първата част домакините създадоха няколко опасности, но Наумов и отбраната на България се справи.

В 48-ата минута Янис Карабельов пробва да изненада вратаря на Словения с шут по земя, но Сорчан улови с лекота.

В 62-ата минута Лупишчек бе близо до гол, но Наумов изби в корнер. Ъгловия удар изпълни Брекало, а Лука Шушняра се оказа най-съобразителен в наказателното поле и от близка дистания откри резултата.

В 86-ата минута резервата Тонислав Йорданов изравни резултата. Талантът се разписа от пряк свободен удар, който сам си спечели.

Играчите на Антони Здравков се опитаха да стигнат до втори гол, но защитата на Словения се справи.