Локомотив (София) представя Красимир Балъков

Румъния взе инфарктна първа победа в Лигата на нациите (видео)

Националният отбор на Румъния постигна първата си победа в Лига “С”, група 4 на Лигата на нациите. Северните ни съседи взеха трите точки като гост на Литва след инфарктен успех с 2:1, дошъл с гол в 4-ата минута на добавеното време. Нападателят на Лудогорец Клаудиу Кешерю се появи като смяна в 71-ата минута, но не успя да се разпише.

Гостите първи взеха преднина в мача в 13-ата минута. Тогава Александру Митрица центрира към Александру Кипчиу, който от движение отправи удар във вратата за 0:1.

В 89-ата минута обаче Литва успя да изравни чрез Зулпа и заплаши да се стигне до трето поредно равенство в актива на Румъния.

Гостите обаче показаха дух и успяха да измъкнат трите точки в добавеното време. Тогава Максим успя да прати топката във вратата и да оформи крайното 1:2 в полза на своя тим.

С този успех Румъния излезе на 2-ата позиция в класирането в групата с 5 точки. Литва остава на дъното с нулев актив.