Алкасер се развихри и за Испания, "фуриите" отнесоха Уелс (видео)

Испания разгроми с 4:1 като гост Уелс в приятелски мач, в който разликата в класите на двата тима беше огромна. Без звездата си Гарет Бейл домакините бяха напълно безпомощни, а "за фуриите" блесна Пако Алкасер, който пренесе головата си форма от Борусия (Дортмунд) и в националния отбор. Нападателят се разписа два пъти във вратата на "драконите", а другите попадения бяха дело на Серхио Рамос и Марк Бартра. Сам Воукс беше точен за домакините в последните минути.

Добрите изяви на Алкасер в Бундеслигата му донесе първа повиквателна за националния тим от 2015 година. Луис Енрике пусна доскорошния футболист на Барселона в титулярния състав и той веднага се постара да оправдае доверието. В 8-ата минута Пако се оказа най-добре пласиран в наказателното поле и заби топката под гредата. В 19-ата Сусо центрира от фаул, а защитниците на Уелс имаха неблагоразумието да забравят за Серхио Рамос, който с глава простреля Уейн Хенеси.

В 29-ата минута реферът подмина нарушение срещу Алваро Мората в наказателното поле, но атаката продължи и отново Алкасер беше безпощаден. Домакините пък уцелиха греда чрез Ейтън Ампаду. Пропуски за Испания направиха Сусо и Мората.

"Ла Роха" продължи да се забавлява и след почивката. В 74-ата минута отново Сусо центрира, този път от корнер, а Бартра много красиво насочи топката под гредата за 0:4. Все пак, малко преди края Дейвид Бруукс намери Воукс и той върна едно попадение за "драконите".

През следвщащата седмица отборът на Райън Гигс ще играе срещу Ейре в Лигата на нациите, а Испания излиза срещу Англия в понеделник.

УЕЛС - ИСПАНИЯ 1:4