Автогол на Ейолфсон помогна на Франция да се спаси от резил срещу Исландия (видео)

Световният шампион Франция се добра до изстрадано реми 2:2 в контролна среща с Исландия, играна на “Стад дьо Рудуру” в Гинган. “Петлите” получиха два гола във вратата си, дело на Биркир Бярнасон в 30-ата и Кари Арнасон в 58-ата минута, но успяха да се доберат до равенството в края на мача след автогол на Холмар Ейолфсон в 86-ата и гол от дузпа на Килиан Мбапе в 90-ата минута. Защитникът на Левски игра като титуляр от първата до последната минута и се справи повече от добре срещу звездите на съперника, но накрая имаше малшанс да прати кълбото в собствената си врата, след като тя бе избита в тялото му от вратаря Рунар Рунарсон.

Исландците има за какво да съжаляват, тъй като стояха като равен с равен със световния шампион. Още в 10-ата минута Алфред Финбогасон изскочи на добра позиция в наказателното поле, но стреля слабо и право в Юго Лорис.

Последваха няколко шанса за Франция. В 18-ата минута Антоан Гризман стреля опасно с глава, но покрай вратата. След това в 22-ата минута удар на Пол Погба по земя премина през мяколко играчи и се търкулна опасно близо до гредата.

Исландия обаче също не спеше и в 25-ата минута изстрел с глава на Гудмундсон бе спасен от Лорис. В 30-ата минута гостите стигнаха и до откриване на резултата. Финбогасон отне топката на тъча и подаде за нахлуващия Бярнасон, който от движение засече кълбото в мрежата за 0:1.

В 37-ата минута гостите можеха да удвоят преднината си, като при едно центриране от корнер Лорис направи няколко последователни спасявания на самата голлиния след удари отблизо на съперникови играчи.

В началото на втората част “Викингите” все пак вкараха втори гол. При едно центриране от корнер Арнасон се извиси и с глава прати топката неспасяемо във вратата.

Французите се хвърлиха в атака в заключителните минути и първо гол на Мбапе бе отменен заради засада. След това в 86-ата минута нападателят на ПСЖ се освободи в наказателното поле и отправи удар в близкия ъгъл, вратарят на Исландия спаси, но прати топката в тялото на Ейолфсон, който нямаше как да реагира и си отбеляза автогол за 1:2.

В 90-ата минута домакините се добраха и до равенството. При едно центриране от корнер Колбейн Сигторсон игра с ръка и съдията посочи бялата точка, а Мбапе изпълни безпогрешно наказателния удар, за да оформи крайното 2:2.