Косово не прости на Малта, първа победа за Азербайджан

Косово остава лидер във временното класиране в Група 3 от Лига “D” на турнира Лига на нациите. Тази вечер Косово надигра с 3:1 у дома Малта в среща от състезанието.

Точни за Косово бяха Бенджамин Кололи (30, 81) и Ведат Мурики (68), а попадението за малтийците бе дело на Андрей Аджус (51).

Гостите от Малта играха в последните 20-ина минути с 10 души, тъй като в 70-ата минута 37-годишният ветеран Майкъл Мифсуд получи втори жълт, съответно червен картон.

Косово събра 7 точки - с 2 повече от втория подреждането Азербайджан след първите 3 мача. Тимът на Фарьорските острови заема трето място в групата с 3 точки, а Малта е на дъното с едва 1 точка.

В другата среща от групата, която се изигра тази вечер, Азербайджан помете с 3:0 като гост Фарьорски острови и се поздрави с първа победа. Автори на головете за Азербайджан станаха Ричард Алмейда де Оливейра (28, 85-дузпа) и Димитри Назаров (67).