Аржентина сгъна Ирак на четири (видео)

Аржентина разгроми с 4:0 Ирак в приятелска среща, която се игра в столицата на Саудитска Арабия Рияд. Головете отбелязаха Лаутаро Мартинес (18), Роберто Перейра (53), Херман Пецея (82) и Франко Серви (90+2).

В 18-ата минута Маркос Акуня центрира отляво и нападателят на Интер Лаутаро Мартинес майсторски насочи топката с глава във вратата на иракчаните.

Осем минути след почивката Роберто Перейра направи резултата 2:0. Той получи пас в наказателното поле на Ирак от Пауло Дибала и с прецизен удар изпрати топката във вратата.

В заключителните минути “гаучосите” реализираха още две попадения. В 82-ата минута те изпълниха ъглов удар, при който играч на Аржентина игра с глава и топката дойде идеално на защитника на Фиорентина Херман Пецея, който с глава я заби във вратата.

Във втората минута на добавеното време Франко Серви с отлична индивидуална акция и точен удар оформи крайния резултат.

АРЖЕНТИНА - ИРАК 4:0
1:0 Л. Мартинес (18)
2:0 Р. Перейра (53)
3:0 Пецея (82)
4:0 Серви (90+2)